Ana sayfa TV / Sinema Alternatif 5 Yabancı Bilim Kurgu Dizisi

Alternatif 5 Yabancı Bilim Kurgu Dizisi

762
0
Eğer sizde yabancı dizi ve bilim kurguyu seviyorsanız sizin için izlenebilecek yabancı bilim kurgu dizilerini listeledik. Bazıları Türkiyede herhangi bir kanalda yayınlanmıyor ancak alt yazılı versiyonlarını internetten izlemek mümkün.

Revolution

RevolutionRevolution, bir Amerikan kıyamet sonrası bilim kurgu televizyon dizisidir. Eric Kripke’nin yarattığı dizinin prodüktörlüğünü J. J. Abrams’ın Bad Robot Productions firması NBC televizyonu için yayınlamıştır.

Chuck

ChuckChuck, aksiyon-komedi – bilim kurgu türünde bir Amerikan televizyon dizisi.

The 100

The 100The 100, kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi, Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir. Galası 19 Mart 2014 tarihinde gerçekleşti.

Westworld

WestworldGeçtiğimiz sene ekrana gelmeye başlayan Westworld, hızla en popüler bilim kurgu dizileriarasına girmeyi başardı. İlk sezonu sonlandıran yapım Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris ve Anthony Hopkins gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor. Burada yapay zekaya sahip robotların vahşi batı temalı parktaki yaşantıları, ziyaretçilerle yaşadıkları ve bilinç kazanma yolundaki ilerleyişleri ele alınıyor.

Humans

Humans Paralel evrenlerden birinde insanların sahip olmak için mücadele ettiği son ürün Synth oluyor. Synth insan görünümlü robot hizmetkarlar olarak görülüyor. Ancak bu keşif insanların yaşam biçimini baştan aşağı değiştiriyor.