Ana sayfa Mobil Programlar Android İçin En İyi Klavye Hangisi?

Android İçin En İyi Klavye Hangisi?

560
0

Kişiselleştirmede sınır tanımayan Android mobil işletim sisteminde kullanılabilecek bir çok klavye bulunuyor. Bunlar içerisinde kullanım şeklinize göre görsel zenginlik sunan ileri düzey klavyeler ve temalar bulmanız mümkün.

Öncellikle bir klavyeden beklentinizin ne olduğu ve geriye dönük klavye alışkanlıklarınızı bilmelisiniz. Ancak size çoğunluğun bir klavyeden ne beklediğini ve neler olması gerektiğini belirtelim.

-Sadelik ve Hız

Gboard Klavye Türkçe Karakterli Görünüm

Bu özelliği içerisinde barındıran en iyi klavye ise yine Android’in oluşturucusu Google. Google’a ait olan Gboard Klavye telefonunuz için en ideal klavye. Peki neden;

Swiftkey, Tambu vb. bir çok klavye ile yazı yazmayı ve Gboard ile karşılaştırmayı denedik. Temalar, kişiselleştirme ayarları ve bir çok özellik barındıran klavyeler ne yazıkki Gboard kadar seri cevap veremiyorlar. Sade yapısı, hızı ve ihtiyacımız kadar özelliğe sahip olması nedeniyle Gboard her Android telefon için stabil çalışma özelliğine sahip.

Örneğin Swiftkey klavyede bulunan yazma ısı haritası sizin klavyenin hangi bölümlerini ne kadar kullandığınızı kaydediyor ve size bir veri olarak gösteriyor. Bu durum yazarken ekstra veri kayıdı yaptığı için kalvye için bir külfet olmaktan başka hiç bir işe yaramıyor. Ayrıca ekstra temalar, emojiler, gifler, gereksiz veri transferleri bu klavyeleri yavaşlatan özellikler.

Türkçe karakterlerinde bulunduğu Gboard kullanışlı bir arayüze ve üst barında işinize yarayacak bir kaç özelliğe sahip.

Bu özelliklerden en önemlileri anında dil çevirisi ve kelime düzeltme aracı. Diğer çıkartma ve gif arama özellikleri ise tercihinize göre açılabilir bir yapıya sahip.

Gboard özellikleri arasında kaydırarak yazmada bulunuyor ancak Dünyada bu özelliği sürekli kullanarak yazan birilerinin olup olmadığı konusunda şüphelerimiz var. Ayrıca klavye sizin nereye ne yazmaya çalıştığınızı başarılı bir şekilde anlayarak sol alt bölümünde ihtiyacınız olan karakteri ortaya çıkartıyor. / # @ gibi.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin

Yukarıdaki linke tıklayarak Gboard’u telefonunuza indirebilirsiniz.

Her ne kadar bu yazıyı okuyarak karar kılmanız gerekmesede bahsettiğimiz çok kullanılan klavyeleri indirip deneyerek aradaki seri yazma farkını sizde test edebilirsiniz.