Ana sayfa Elektronik Huawei Mate 20 Lite – Diğer Telefonlarla Ölçü Karşılaştırma

Huawei Mate 20 Lite – Diğer Telefonlarla Ölçü Karşılaştırma

582
0

Ülkemizde 2018 yılında en çok satan 2. telefon markası olan Huawei’in yeni serisinin Lite versiyonu olan Huawei Mate 20 Lite internette en çok araştırılan ve karşılaştırma yapılan telefon ünvanına sahip. Hal böyle olunca insanlar fiziksel olarak inceleyemediği telefonun internette her türlü ayrıntısına kadar aramak istiyor.

Sizlere telefonun özelliklerinden veya donanımlarından bahsetmek yerine internette pekte göremediğimiz telefon ölçülerini hazırladık. Video incelemelerinde telefonun büyüklüğünün pek anlaşılamaması nedeniyle bir görselde piyasadaki diğer telefonlarla ölçü karşılaştırmasını aşağıda görebilirsiniz.

Görselde ses açma kapama ve Power butonları nedeniyle küçük mm farklılıkları olabilir. Çevrenizde veya sizde iphone telefonların fazlalıkla olduğunu varsayarak karşılaştırmayı iphone telefonlar üzerine yaptık.

Resim üzerine tıklayarak tam boyutu görebilirsiniz.

Karşılaştırma sadece telefonun ölçüsü için yapılmıştır. Karşılaştırılan telefonlarda çözünürlük farkları, ekran sınıfı, fiyat ve donanım farklılıklarını hesaba katmanız önemlidir.

Akıllı telefonların görüntülerine bakarken Huawei Mate 20 Lite ekranının alt kısmında sanal butonların olduğunu unutmayın. Ancak bu sanal butonlar yine Ayarlar kısmından kaldırılabilecek bir seçenek olduğ için tam ekran görüntüsünü koyma gereği duyduk.

Son olarak bir telefon almaya karar verdiğinizde imkanınız varsa mutlaka fiziksel bir mağazaya giderek telefonları eliniz ile kontrol etmeniz kullanmanız ve incelemeniz yararınıza olacaktır.

İyi alışverişler diliyoruz.