Ana sayfa Bilgisayar PUBG Mobile Bilgisayardan Oynamak İçin Yapılması Gerekenler

PUBG Mobile Bilgisayardan Oynamak İçin Yapılması Gerekenler

985
0

Dünyada milyonlarca insan tarafından oynanan PUBG Mobile oyununu bilgisayarınızdan da oynayabilmek mümkün. Belki bunun için bir araştırma yaptınızı ve karşınıza Windows’a yüklenebilen bir android motoru çıktı ve denediniz. Ancak bu Android Emulatörleri bir tablet gibi çalıştığı için PUBG Mobile oyunu için yeteri kadar kullanışlı değil. Her ne kadar Bluestack gibi emulatörlerde otomatik tuş takımı ayarlamaları olsada halen bu uygulamalar oyun için verimsiz.

PUBG Mobile Bilgisayardan Oynamak

PUBG Mobile oyununu bilgisayardan oynayabilmeniz için oyunun sahibi olan Tencent’in tasarladığı Tencent Gaming Budy emülatörünü kullanmak mükkemel bir oyun deneyimine sahip olmanızı sağlıyor. Oyunda bulunan tüm tuşlar için ayarlar hazır halde yapılmış ve geçmişte Half Life, Counter gibi oyunlar oynanan kişiler için hiç zorlanmayacakları bir yapı var. Ayrıca bu emulatör her ne kadar Android tabanlı olsada size gereksiz emülatör uygulamaları ve ekstra herhangi bir ayar gerektirmeden oyunu indirmenizi sağlıyor.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz emulatörde şuan Herkese açık beta sürümü yayınlanmış durumda. Bir çok kullanıcı tarafından denenen emulatör için pek fazla hata ile karşılamıyorsunuz.

Aşağıdaki linkte açılan sayfadan emulatorün Public Beta Sürümünü indirebilirsiniz. (Vietnam sürümünü indirmeniz, oyunu mobilden açtığınızda sadece vietnam sunucularına bağlanabilirsiniz hatası verebilir. Önerilmez)

https://tgb.qq.com/en/games/pubg.html

Uygulamayı indirip kurduktan sonra PUBG Mobile oyununuda indirmeniz gerekiyor. Tıpkı mobile telefonunuzda olduğu gibi güncellemeler kontrol ediliyor ve yükleniyor. Sizin pek fazla bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

Pubg Mobile Bilgisayardan Oynamak İçin Hazır Ayarlar

Pubg Mobile Bilgisayardan Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pubg Mobile Telefondaki Hesap ile Bilgisayarda Oynanır mı?

Oyuna bağlandığınız hesap mobilde oynadığınız hesapla aynı olabilir. Bu herhangi bir problem yaratmaz.

Pubg Mobile Bilgisayar Tuş Ayarları Nasıl Yapılır?

İndirdiğiniz emulatör Pubg için gereken tüm tuş ayarlarını kendisi yapıyor. Şuna kesinlikle dikkat etmelisiniz.  Eğer akıllı telefonunuzda kontrol tuşlarında ayarlamalar yaptıysanız bu ayarlamalar bilgisayar sürümünde de geçerli oluyor. Bu ayarlamada bilgisayarda oynarken çeşitli kontrol hatalarına neden oluyor. Örneğin Mouse ile CTRL’ye basarak mouse kontrolünü ele aldığınızda tekrar otomatik kontrole geçmek için CTRL’ye bastığınızda bu mümkün olmuyor. Bu sorunun çözümü ise çok basit.; 

Oyunun ayarlar bölümünden Kontroller kısmına girerek Özelleştir bölümüne giriş yapın. Bu bölümde ekranın üst orta bölümünde Plan 1 ayarını göreceksiniz. Plan 1 sizin şuanda ayarlama yaparak kullandığınız kontrol planıdır. Plan 1 yazsının hemen yanında bulunan ayar butonuna basarak açılan pencerede Plan 2 Uygula butonuna basın. Bu sayede telefonunuzdaki kontrol yerleşimini kaybetmeden yeni ve sıfır bir kontrol yerleşimi elde ediyorsunuz. Daha sonra Kaydet butonuna basıp çıkın. Sonuç olarak Plan 1 sizin mobil telefonda oynarken kullandığınız kontrol ayarı olurken Plan 2 ise bilgisayarda oynarken kullandığınız kontrol yerleşimi olmuş olacaktır.

Pubg Mobile Tuş Takımı Plan 2 Ayarlama

Pubg Mobile Bilgisayardan Oynamanın Kuralı Nedir?

Oyuna girdiğinizde emulatör kullandığınızın tespit edildiği uyarısı gelebilir. Bu sizi korkutmasın. Bunun amacı oyunu mobilden oynayan oyuncuları korumak. Yani emulatör kullanıyorsanız karşınızdaki rakiplerde emulatör kullanan oyuncular olacak. Ancak şöyle bir açıkta var. Mobilde oynayıp sizi davet eden bir arkadaşınıza katılabiliyorsunuz.

Pubg Mobile Bilgisayarda Tam Ekran Nasıl Oynanır?

Program açıldığında sağ bölümde çeşitli seçenekler bulunuyor. Burada bir tablette yapabileceğiniz ancak bilgisayarda yapamayacağınız bazı özellikleri kullanmak için butonlar bulunuyor. Örneğin, sallama etkisi, tam ekran yapma, ekranı çevirme gibi. Burada tam ekran butonuna bastığınızda oyun tam ekran olarak ekrana yansır. Tam ekrandan çıkmak için F11 tuşuna basmanız yeterli.