Ana sayfa Mobil Programlar Yabancı Dil Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz 5 Uygulama

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz 5 Uygulama

861
0
Günümüzde yabancı dil öğrenmek giderek kolaylaşıyor. Buna en büyük katkıyı ise hiç şüphesiz mobil uygulamalar ve akıllı telefonların kullanım oranlarındaki artış sağlıyor. Android ve IOS tabanlı yabancı dil öğrenme uygulamaları, uygulama marketlerinden en çok indirilen uygulamalar arasında son dönemlerde oldukça popülerler. Yurt dışında bir dil okuluna gitmeden de yeni bir lisan öğrenmenizi sağlayacak en iyi yabancı dil öğrenme uygulamalarını inceledik.

Duolingo

Duolingo

Uygulama marketleri içerisindeki en iyi yabancı dil öğrenme uygulamalarından biri olan Duolingo her iki markette toplam 300 milyondan fazla indirilme başarısı gösterdi. Bununla birlikte 2013 yılında en iyi Android uygulama ünvanını da kazanan Duolingo en popüler yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında zirvede yer alıyor.

Görsel, sesli ve yazılı testlerden oluşan uygulama konu bazlı olarak kendinizi geliştirmenize yardımcı oluyor. Aynı zamanda arkadaşlarınızın da ilerlemesini görebileceğiniz Duolingo kullanıcıyı motive etmesi açısından oldukça iyi.

Voscreen

VoscreenTürk yapımcılar tarafından geliştirilen ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması Voscreen 1 milyondan fazla kullanıcının İngilizce öğrenmek için kullandığı bir platform. Web, android ve ios tarafında hizmet veren uygulama altyazılı yada altyazısız videolar izleyerek İngilizcenizi geliştirmenize imkan sunuyor.

Filmler, çizgi filmler ve oyun videolarından oluşan zengin içeriği sayesinde kullanıcılar sıkılmadan İngilizce seviyelerini ilerletmiş oluyor.

Yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında en kapsamlı uygulamalardan biri olan Mondly tam 33 farklı dili öğrenme imkanı sunuyor. 20 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Mondly hem android hem de IOS platformunda ücretsiz olarak indirilebilir konumda.İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca gibi popüler dillerin yanında Çekce, Hırvatca, Fince, Farsça, Macarca ve Afrika Dili gibi görece olarak az insanın konuştuğu dilleri Mondly ile öğrenmek mümkün. Günlük hedefler sayesinde hem gramer olarak hem de kelime dağarcığı olarak kullanıcısına katkıda bulunan Mondly en iyi yabancı dil öğrenme programlarından bir tanesi.

Quizlet


QuizletDil öğrenme uygulamaları arasında en interaktif olanı olan Quizlet sayesinde arkadaşlarınız ile aynı anda yabancı dil çalışması yapabilirsiniz. 20 milyona yakın kullanıcısı bulunan Quizlet 18 farklı dilde öğrenme imkanı sunuyor.

Bir çok farklı modu bulunan Quizlet’in öğren modu ile katılacağınız sınavlara hazırlanabilirsiniz. Yaz modu sayesinde öğrendiğiniz kelimeleri ne kadar hatırladığınızı test edebilirsiniz. Bununla birlikte kelimelerin 18 ayrı dilde telaffuzlarını da sunan Quizlet akılda kalıcı bir öğrenme imkanı sunuyor.

Memrise

MemriseGoogle Play tarafından verilen en iyi uygulama ödülünü 2017 yılında kazanan Memrise oyunlaştırma tekniği sayesinde diğer yabancı dil öğrenme uygulamalarından ayrı bir konumda yer alıyor. Dünya çapında 50 milyondan fazla indirmesi bulunan Memrise en popüler dil öğrenme uygulamaları arasında yer alıyor.

Bir hikaye içerisinde dil öğreten Memrise, oyun oynayarak dilinizi geliştirmenizi sağlıyor. Bir ajan olarak görev yaptığınız hikayede ilerlerken bir yandan da dilinizi geliştirdiğinizi fark ediyorsunuz.